Історія закладу

Історія розвитку медичної галузі Ємільчино бере початок у 80 роках ХІХ століття. Медичне обслуговування здійснювала дільнична лікарня на 10 ліжок, де працювали 1 лікар та акушерка. Ліки виготовляла невеличка приватна аптека.

Згідно архівних документів в 1890 році на території Ємільчиншини почала функціонувати так звана «Дільнична лікарня», яка одержувала від держави мізерну допомогу. Лише в перші дні Радянської влади повсюду почали організовуватись медичні заклади.

В серпні 1920 року в Ємільчине була організована та почала діяти перша в районі лікарня із стаціонаром на 15 ліжок. Завідував лікарнею лікар Маркін Василь Семенович. Колектив лікарні складався з 7 чоловік (одного лікаря, 2-х фельдшерів, 3-х санітарок і однієї кухарки).

В 1934 році в с. Сербо-Слобідка був відкритий перший в Радянському союзі колгоспний пологовий будинок. Першою акушеркою його була Ткаченко Марія Максимівна.

Із зростанням мережі медичних закладів району зростала і забезпеченість населення медичними кадрами. Так в 1939 році прибув до роботи в Ємільчинську лікарню лікар-хірург Пирог Семен Григорович з того часу постійно працює операційний блок при Ємільчинській лікарні працює в цей час вже 6 лікарів та 34 чоловіки медичного персоналу.

З 1940 року вступила в дію перша клінічна лабораторія при лікарні першим лаборантом цієї справи була Дідківська Варвара Іванівна. Велика Вітчизняна війна порушила мирну працю жителів нашого району, в липні 1941 року Ємільчине окупували німецькі війська. Окупація тривала до січня 1944 року.

З 1945 по 1960 роки головним лікарем Ємільчинської районної лікарні був Козюлін Василь Прокопович.

Згідно наказу начальника районного відділу охорони здоров’я від 18 червня 1948 року №130 проходить приєднання пологового будинку в смт. Ємільчине до районної лікарні. До прийому пологового будинку приступає лікар-гінеколог Мяновський Йосип Адольфович.

З 1948 року вступає в дію дитяча консультація.

З 1949 року введений в дію перший рентгенкабінет.

У 1956 році районна лікарня отримала першу санітарну автомашину.

У 1972 році в Ємільчиному діє районна лікарня на 200 ліжок з пологовим будинком де працює 24 лікаря та 112 чоловік медперсоналу, діє районна поліклініка, дитяча консультація, стоматологічна поліклініка та 2 аптеки.

Кінець 80-х років, будується нове приміщення районної лікарні на вулиці 1-го Травня куди переміщується стаціонарне відділення лікарні, а у 1996 році здано в експлуатацію 5-ти поверхове приміщення куди перемістилась адміністрація лікарні та в цілому районна поліклініка.

В різні періоди існування лікарні нею керували: Козюлін Василь Прокопович, Демиденко Ганна Василівна, Митюк Валерій Олександрович, Крилов Анатолій Вікторович, Антонишин Анатолій Васильович, Казмирчук Віктор Володимирович, Ющенко Микола Васильович, Довгополий Юрій Дмитрович. З 2018 року на посаді головного лікаря Брановицька Наталія Іванівна.

В лікарні працює:

38 – лікарів

152 середніх медичних працівника

Більшість з них мають першу та вищу кваліфікаційну категорію.

Лікарня має ліцензію на медичну практику, ліцензію з ядерної та радіаційної безпеки державної інспекції ядерного регулювання України. Успішно пройшла акредитацію на першу кваліфікаційну категорію. Має статус «Лікарня доброзичлива до дитини».